Informace o našem střeleckém klubu


Vážení sportovní přátelé,

Policejní střelecký klub UNION Praha, z. s. pořádá střelecké soutěže pro všechny zájemce o střelbu z pistolí, revolverů a pušek v duchu pravidel Českého střeleckého svazu (sportovní střelba) nebo k prohloubení střeleckých a taktických dovedností při bezpečném ovládání palné zbraně v různých stresových situacích, které jsou na závodech modelovány (praktická střelba).

Z velkorážní pušky (jak s puškohledem, tak s otevřenými mířidly) střílíme ve třech kategoriích pušek (libovolná, standardní a mechanická mířidla) na vzdálenosti 100, 150 a 200 m při soutěžích v květnu a v září.

Užíváme střelnici Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy v Poříčanech, která umožňuje střílet sportovní discipliny i z VStP (velkorážní standardní pistole nebo revolver) s plášťovým střelivem.

Soutěží v praktické obranné střelbě se může zúčastnit nejširší oblast střelců, kteří legálně vlastní zbraně pro svou obranu. Střelecké discipliny a způsob střelby je odvozen hlavně z výcviku policie a z obranné střelby.

Soutěže jsou pořádány vždy v sobotu, s výjimkou závodu Police Open, který se koná vždy ve čtvrtek. Na střelnici Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy v Poříčanech u Nymburka vede cesta z dálnice D-11 (směr Hradec): na Exitu 25 sjeďte z dálnice, odbočte dle ukazatele na Český Brod - Poříčany a po cca 300 m (hned za objektem strojírenského závodu BENEŠ a LÁT) odbočte vpravo na místní komunikaci. Asi po 100 m je vpravo vjezd na střelnici. GPS souřadnice vjezdu do areálu střelnice: 50°7'6.268"N, 14°56'5.039"E

Pořadatel dopravu nezajišťuje. Prezence závodníků začíná od 8:15 hod a začátky všech závodů jsou stanoveny na 9:00 hod. Bližší informace naleznete v propozicích a podrobnější informace Vám rádi poskytneme na požádání na kontaktních adresách či telefonech.

Těšíme se na Vaši návštěvu,
výbor PSK UNION Praha, z. s.